História firmy

Firma SOLODOOR je nástupcom všetkým známeho drevárskeho podniku Solo Sušice. A ako došlo k tomu, že sa táto drevárska firma premenila na jedného z najväčších výrobcov dverí u nás?

KDE TO VŠETKO ZAČALO? 

Súčasťou vtedajšieho podniku SOLO Sušice bola ešte v roku 1998 aj divízia Drevárska výroba Sušice, kde sa vyrábali sololitové dosky a výseky pre Škodovku a kombinované nosníky. Táto výroba však mala trvalo klesajúce obraty. V roku 1998 došlo k fatálnej havárii na hlavnom lise, na ktorom sa vyrábali kľúčové výrobky vtedajšieho výrobného portfólia, a preto bolo náhle potrebné vyriešiť, ako pokračovať ďalej – tzn. ako naložiť s know-how získaným vďaka dlhodobo prevádzkovanej drevárskej výrobe a postarať sa o zamestnancov.

Žiadny dlhodobý, komplexný plán na zmenu, s ktorou samozrejme nikto nepočítal, neexistoval. Vedelo sa však, že firma chce zostať pri drevárskej výrobe a môže sa oprieť o kvalifikovaných zamestnancov. Po spoločnej úvahe vtedajšieho manažmentu spoločnosti a jej majiteľov a vykonanom prieskume trhu bolo rozhodnuté, že sa tu budú vyrábať dvere, pretože je to produkt dlhodobo predajný, ktorý navyše každý potrebuje a ktorý tiež poskytuje priestor na ďalší vývoj. V tej dobe tieto výrobky vyzerali samozrejme úplne inak ako dnes. Kúpila sa hranovačka z druhej ruky, dvadsať rokov starý lis, malé CNC na výrezy pre sklo a všetko sa rozbehlo. Následne pribudli ešte stroje na výrobu zárubní a vývoj šiel ďalej až ku komplexnej výrobe, ktorú má SOLODOOR dnes.

Podobne ako na samom začiatku firmy SOLODOOR sa aj dnes špecializujeme na výrobu dverí a zárubní. Tieto produkty však dokážeme vyrobiť oveľa sofistikovanejšie, kvalitnejšie a vo veľkom počte variantov a prevedení. To všetko nám umožňujú mnohomiliónové investície do nových špičkových výrobných technológií, ktoré sme realizovali v uplynulých rokoch.

Zaobstarali sme novú lakovaciu linku vrátane striekacieho automatu na výrobu vysoko kvalitného lakovaného sortimentu, ktorý sa stáva jednoznačným dizajnovým trendom. Zaobstaraný bol tiež moderný automatizovaný lisovací uzol, priebežné CNC a predovšetkým unikátne formátohranovacie centrum, vďaka ktorému sme ako jedni z mála v Európe schopní ponúknuť našim zákazníkom dvere a zárubne s unikátnou oblou hranou. V poslednom čase prebehla kompletná obmena technológie na výrobu zárubní, ktorá nás opäť výrazne posunula ďalej, čo sa týka kvality aj objemu vyrobených produktov. V súčasnosti máme najmodernejšiu výrobu zárubní v Českej republike s využitím pokročilých prvkov robotizácie.

Nie ste si výberom istí a potrebujete poradiť?

Chcem poradiťKonfigurátor

Príďte sa pozrieť na dvere SOLODOOR naživo

19 značkových predajných štúdií a 72 ďalších zmluvných predajní v ČR a SK

Nájsť najbližšiu predajňu
Nastaviť aktuálnu pozíciu
Vzdálenost do:
Showing all 91 locations

Značkové predajne SOLODOOR

Ostatné zmluvné predajne