Zladený interiér prispieva k harmónii domova

Aktualita

Domov je miestom, kde sa chceme cítiť dobre a spokojne. Dôležitú úlohu v tom, ako sa cítime, keď prídeme domov, hrá to, ako naša domácnosť vyzerá. Pokiaľ interiér nie je zladený a pôsobí nesúrodo, len ťažko bude domov vyžarovať pohodu. Medzi prvky, ktoré výrazne ovplyvňujú vzhľad a atmosféru domácnosti patria interiérové ​​dvere a podlahy. Ako ich zladiť, aby bol domov oázou pokoja, do ktorej sa budeme radi vracať?

 

Vyhnite sa zbytočným prehmatom!

Na trhu je v súčasnej dobe prakticky nepreberné množstvo materiálov, dekorov a rôznych prevedení, z ktorých si môžeme pri zariaďovaní domácnosti vyberať. Zorientovať sa v ponuke a zvoliť to správne vybavenie, ktoré spolu bude ladiť a vytvorí jednotný dizajn domova, ale nie je pre mnohých z nás jednoduchou záležitosťou. Každý si samozrejme vyberá predovšetkým podľa svojho vkusu, zároveň ale existujú určité všeobecné odporúčania, vďaka ktorým sa môžeme vyhnúť nepríjemným prešľapom. V prvom kroku je vhodné zamerať sa na interiérové ​​dvere a podlahy. Tie sa totiž nemenia tak často ako napríklad nábytok alebo výmaľba. A ak si dobre vyberieme, dvere aj podlahy nám budú slúžiť mnoho rokov. Povrch dverí aj materiál podlahy by mali zodpovedať intenzite prevádzky domácnosti a potrebám jej členov. Ideálne by sme mali voliť pre celú domácnosť dvere z jedného modelového radu (v rôznych prevedeniach vhodných do jednotlivých miestností) a následne k dverám zladiť podlahu, čím dosiahneme jednotnosť a celistvosť. Dosiahnutie jednotného a ničím nerušeného dizajnu domácnosti napomôže aj zjednoteniu interiérových dverí s dverami vchodovými. Vďaka spolupráci dvoch českých výrobcov – spoločností SOLODOOR a NEXT je možné pre vchodové bezpečnostné dvere zvoliť identický dekor ako pre interiérové ​​dvere.

Ako postupovať pri výbere?

Podľa interiérových dizajnérov existujú dve možnosti, ako k výberu dverí a podlahy pristupovať. Jednou z možných variant je zvoliť pre dvere a podlahy identický dekor. V tomto prípade je najlepšie vyberať oboje naraz a na jednom mieste, pretože sa tak eliminuje riziko, že odtiene nebudú úplne rovnaké a vo výsledku spolu nebudú ladiť. Ani rovnaký názov dekoru totiž nie je zárukou, že dvere a podlaha budú mať úplne identický vzhľad, a jednoducho sa tak môže stať, že výsledný dojem nebude zodpovedať našim predstavám. „Záleží nám na tom, aby naši zákazníci boli vždy maximálne spokojní a snažíme sa neustále vylepšovať servis, ktorý im ponúkame. Novo sme preto v našich vybraných značkových predajniach rozšírili ponuku dverí a zárubní aj o ponuku podláh svetoznámeho výrobcu EGGER. V spolupráci s interiérovou architektkou sme vytvorili viac ako 30 identických dekorov, z ktorých si zákazníci môžu vybrať a vytvoriť si tak útulný, harmonický a dizajnový domov,“ hovorí Martin Dozral, generálny riaditeľ spoločnosti SOLODOOR. Druhou možnosťou je pristupovať k výberu podlahy opačne a ísť cestou kontrastu – k svetlým dverám zvoliť tmavú podlahu alebo naopak.

V všeobecnej rovine platí niekoľko základných pravidiel, vďaka ktorým sa môžeme vyhnúť nežiaducim prehmatom, ktoré vo výsledku pokazia výsledný dojem z interiéru. V prípade malých priestorov sa odporúča voliť svetlé farby, ktoré miestnosť opticky zväčšia, prevzdušnia a dodajú jej elegantný vzhľad. Naopak do väčších priestorov sa hodia tmavšie odtiene, ktoré tu pekne vyniknú, pôsobia luxusne a zároveň priestor takzvane usadia. Dvere by sme mali vždy ladiť s dvoma alebo maximálne s tromi pevnými interiérovými prvkami, medzi ktoré patrí podlaha, nábytok, okná alebo schody. Zároveň by v jednej miestnosti mali byť maximálne dva dekory dreva, aby interiér nepôsobil nesúrodo a roztrieštene. Pokiaľ sa budeme riadiť týmito radami špecialistov na interiérový dizajn, nešliapneme pri zariaďovaní domova vedľa.

 

 

 

 

 

 

Príďte sa pozrieť na dvere SOLODOOR naživo

20 značkových predajných štúdií a 72 ďalších zmluvných predajní v ČR a SK

Nájsť najbližšiu predajňu
Nastaviť aktuálnu pozíciu
Vzdálenost do:
Showing all 92 locations

Značkové predajne SOLODOOR

Ostatné zmluvné predajne